Google+

Blog

Čo je to Bistro ? Vedeli ste odkiaľ "Bistro" pochádza ?

Aj keď je na Slovensku pojem bistro už dostatočne udomácnený, jeho pôvod nie je presne daný, väčšina zdrojov označuje bistro s prívlastkom „francúzske“. Vo Francúzsku nájdeme slovíčko bistro (bistrot) ako ľudové meno typické pre denné bary s dlhým pultom na státie, niečo medzi kaviarňou a reštauráciou.

Vydané: 9.10.2017 Komentráre (0) Autor: gastrokuchyne.sk

Cestoviny naše ,,každodenné"

Vznik
Poznáme niekoľko verzií o tom, ako a kde vznikli slávne cestoviny. Taliansko? Čína? Alebo Blízky Východ? Každý by sa rád popýšil objavením tohto vskutku chutného jedla, no podľa najnovších výskumov, práve v Číne našli archeológovia misu cestovín starú viac ako 4000 rokov.
Cestovinové variácie

Vydané: 9.10.2017 Komentráre (0) Autor: gastrokuchyne.sk

Prečo je popcorn obľúbený ?

Kto by ho ešte nemal! Popcorn je vlastne vypukaná kukurica, ktorá je súčasťou našej stravy, ale dá sa povedať aj kultúry. Popcorn obľubujú rovnako mladí aj starí.

Popcorn si radi vychutnáme pri sledovaní športového prenosu, je neodmysliteľnou súčasťou návštevy kina a rovnako tak si ho vychutnáme pri posedení s priateľmi v meste.

Vydané: 9.10.2017 Komentráre (0) Autor: gastrokuchyne.sk

Komu v dnešnej dobe veriť?

Každý z nás to dobre pozná. To, o čom ste ešte minulý týždeň počuli, že je prospešné pre vaše zdravie, môže už dnes byť na prvom mieste rebríčka nezdravých jedál. Trendy v stravovaní sa menia rýchlosťou blesku, človek bez vzdelania v tejto oblasti sa v nich stráca a postupne im prestáva dôverovať. Existujú však ľudia, ktorí vedia, čo na tanier patrí a čo nie.

Vydané: 21.6.2016 Komentráre (0) Autor: Miroslav

Ako si vybrať toho správneho fotografa

Fotografia hotelov a architektúry je špecifické odvetvie, ktoré si vyžaduje úplne odlišné schopnosti a techniku ako napríklad svadobná fotografia alebo krajinárska fotografia.

Skúsenosti hovoria za všetko

Vydané: 1.8.2014 Komentráre (2) Autor: Martin Pitoňák - Fotograf

Cestovny ruch na vychodnom Slovensku

Chcela by som Vas velmi pekne poprosit o Vas nazor na to, ake opatrenia v ramci vlady SR by vedeli naštartovať cestovný ruch na východnom SR? Vopred dakujem za Vase cenne nazory

Vydané: 1.6.2014 Komentráre (0) Autor: onestar

Pomôžte správne identifikovať trendy nielen v hotelierstve

Nie je to nedávno, čo som sa rozhodla zverejniť dotazník, ktorý by mi ako súčasť dizertačnej práce, mohol priniesť zaujímavé odpovede. Realita záujmu o vypĺňanie je však taká, že zistiť niečo, je ťažšie, než prečíťať stovku publikácií. Záujem manažérov hotelov je obmedzený tým, že by mali odpovedať počas pracovnej doby...avšak, odpovedali by vo svojom voľnom čase? Niekedy je nevhodná formulácia otázok...ale ak by som sa pýtala inak, dozviem sa naozaj to, čo sa dozvedieť chcem? Jedno však viem naisto, ak by si prečítali celý dotazník, možno by sa dozvedeli to, čo nevedeli.

Vydané: 23.3.2014 Komentráre (0) Autor: Lucia Abdrabou

S kartou HolidayCard za polovicu!

Ak chcete zaplatiť za ubytovanie pri vašom cestovaní po Slovensku a Čechách iba polovicu, tak potom máme pre vás zaujímavú ponuku...

Nezáleží na tom, či sa rozhodnete pre romantický wellness víkend, poznávací pobyt v meste, služobnú cestu alebo dovolenku na horách pre celú rodinu, odteraz môžete za ubytovanie na Slovensku a v Čechách zaplatiť naozaj len polovicu.

Novinka na trhu

Vydané: 7.9.2013 Komentráre (0) Autor: HolidayCard

Novinka pre hotely - chyžná na "výpomoc"

Vypadla vám, či už plánovane alebo mimoriadne vaša chyžná? To už nemusí byť problém. Poskytneme vám našu zaškolenú chyžnú na nevyhnutný čas.

Spoločnosť Dočista s.r.o. začala od marca 2013 poskytovať novú službu pre hotely, ktorá pomôže zabezpečiť nerušenú a plynulú prevádzku ubytovacích zariadení.
Po podpise rámcovej zmluvy spoločnosť Dočista s.r.o. zaškolí na konkrétny hotel potrebný počet chyžných alebo upratovačiek pre spoločné priestory.

Vydané: 10.3.2013 Komentráre (0) Autor: Dočista.sk

Dodržiavanie hygieny, dezinfekcia rúk, ochrana klientely.

Firma Medeco s.r.o. (www.medeco.sk )predstavila na jesennom stretnutí hotelierov v Tatrách systémové riešenie dodržiavania hygienických noriem v zariadeniach hotelového charakteru, kuchyniach a reštauráciách. Inovatívne dizajnovo pekne vyriešené zariadenie s obsahom isopropyl alkoholu ničí všetky choroboplodné zárodky včetne gastroenteritídy, salmonelózy, kampylobakteriózy, dyzentérie alebo hepatitídy A. Zariadenie pokrýva HACCP hygieny personálu v kuchyni od prípravy jedál cez jej výdaj ku klientom, hygienu chyžných a zároveň hygienu prichádzajúcich a odchádzajúcej klientely.

Vydané: 4.11.2011 Komentráre (0) Autor: Medeco s.r.o.

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku