Google+

Nová reštaurácia Levante v Hoteli Apollo Bratislava

Nový koncept štýlovej komornej hotelovej reštaurácie s nádychom michellinovskej kvality, okorenenej francúzskym šarmom prináša reštaurácia Levante v bratislavskom Hoteli Apollo.
Inšpirácia stredomorskou kuchyňou, výnimočnou chuťou čerstvých surovín a kvalitných byliniek dala novej reštaurácii aj meno Levante (lat. levanduľa).

 

Unikátne menu vznikalo pod záštitou Jeana Brouilly, známeho a úspešného michelinového francúzskeho šéfkuchára, a pod vedením jeho dlhoročného žiaka, šéfkuchára Apollo Hotela Petra Hoffmanna. Špeciality reštaurácie Levante sú pripravované v čerstvých regionálnych surovín, v ponuke sú napríklad iba sladkovodné ryby (napr. jeseter, sumec...). Jedinou lahôdkou, ktorá nepochádza z lokálnych zdrojov sú tzv. Mušle sv. Jakuba, ktoré sú však známou lahodnou špecialitou Hotela Apollo. Gurmánov poteší aj ponuka degustačného menu (5-chodové a 7-chodové).

 
 

Bažantí vývar s terinou z bažantieho mäsa, palacinka plnená kuracou pečeňou a šalviou
 

 

 Mušle sv.Jakuba plnené hľuzovkou, preliate hľuzovkovou omáčkou
 
Hotel Apollo sa tak môže popýšiť už dvoma výnimočnými reštauráciami. Dlhodobo vysoko oceňovaná Reštaurácia sv. Huberta, ktorá sa špecializuje na poľovnícke špeciality, bude naďalej (aj vďaka svojej kapacite vyše 100 hostí) ponúkať unikátne prostredie pre spoločenské podujatia a gastronomické zázemie pre konferencie a firemné eventy, zatiaľ čo komornejšia reštaurácia Levante (s kapacitou 50 osôb) ponúkne nielen hotelovým hosťom gurmánske zážitky v pokojnom elegantnom prostredí.
 
  
 
Jean Brouilly
Výnimočný francúzsky šéfkuchárJean Brouilly je veľkým zástancom tradičnej kuchyne, dodnes prezentuje sezónne menu, reprezentoval francúzsku gastronómiu v mnohých krajinách na celom svete a v roku 1983 ho za zásluhy vo svojej profesii vymenovali za rytiera národného rádu. Ako sám hovorí, jeho remeslo nevytvára a nepredáva len obyčajné jedlá, ale predáva šťastie a pôžitok, ktoré hosť z dobrého a kvalitného jedla má. Jeho reštaurácia získala mnoho vzácnych ocenení, medzi naj­významnejšie patrí Michelin hviezda (od roku 1992), 17 z 20 bodov v známom Gault et Millau*, alebo 2 hviezdy v Bottin Gourmand*.
 
 
 
Peter Hoffman
Peter Hoffmann, šéfkuchár Reštaurácie sv. Huberta dnes už vedie aj novú reštauráciu Levante. Už ako 23 ročný sa prepracoval na post zástupcu šéfkuchára v Juniorhoteli CKM. Ako šéfkuchár pôsobil napríklad v známej reštaurácii Expo Koliba a v židovskej reštaurácii Chez David. Od roku 2005 vedie kuchyňu terajšieho Apollo Hotela, na ktorý sa bývalá „Dukla“ zmenila pred 4 rokmi. Práve pod jeho vedením dosiahla reštaurácia hotela svoje najväčšie úspechy. Keďže zamestnávateľ Petra každoročne vysiela na mesačnú stáž do najlepších michelinových reštaurácií vo Francúzsku, jeho skúsenosti tiež prispeli aj k tomu, že nová reštaurácia Levante je inšpirovaná práve francúzskym štýlom.
 
 
 

 Sumec s cviklovým pyré, reďkovkou, smotanovou omáčkou a kaviárom
 
 
Mrkvový dezert s medovým sirupom, mascarpone, limetkou, vanilkou, maracujovým
džemom, lieskovoorieškovou oplátkou a mrkvovo-tymianovým sorbetom
 
 
 
„Keď sa tradičné stáva výnimočným...
to je motto Hotela Apollo i novej reštaurácie Levante, ktoré presne vyjadruje, čo môžu hostia očávať od svojej návštevy – tradičnú kvalitu so šmrncom originálnych nových nápadov, o ktoré tím Hotela Apollo určite nemá núdzu.
 
 
 
 
 

 

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku